دکتر حسن فیروزی 4 جراحی زیبایی بینی 4 سن مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی
[wtr-time]

سن مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی

سن مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی

اکنون بیش از یک دهه می گذرد که عمل جراحی زیبایی بینی از همیشه عادی تر به نظر می آید. این در حالی است که این عمل زیبایی در ایران از سایر نقاط جهان متداول تر و پرطرفدار تر است. اما به هر حال نباید فراموش کرد که انجام یک عمل جراحی و تجربه تیغ جراحی تصمیم پیش پا افتاده ای نیست و برای تصمیم به انجام این عمل باید به تمامی جوانب آن دقت کرد و آگاه بود.

یکی از سؤالات متداول از دکتر حسن فیروزی سن مناسب برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی است. به طور کلی باید گفت که عمل جراحی زیبایی بینی می تواند از سنین 17 سالگی آغاز شود اما متداول ترین سن برای انجام این عمل سنین 20 االی 30 سالگی می باشد.

اگرچه لازم به ذکر است که احتمال جراحی زیبایی بینی در سنین بالا حتی تا سن شصت سالگی نیز وجود دارد اما در کلینیک دکتر حسن فیروزی انجام این عمل جراحی برای افراد بالای پنجاه سال توصیه نمی شود، چراکه پیری و افزایش سن سبب شل شدن و افتادن و ریزش بافت های صورت می شود، در نتیجه ممکن است پس از مدتی سر بینی به سمت پایین گرایش پیدا کند و حالت و فرم اصلی خود را از دست بدهد. بنابراین از آنجایی که عمل جراحی در سنین خیلی بالا تأثیر منفی خواهد داشت، بهتر است که انجام نشود. بنابراین بهترین سن برای جراحی بینی بین 20 تا 30 سالگی است اما از سن 17 تا 50 سالگی کاملاً امکان پذیر است.

به طور کلی جهت تصمیم گیری برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی خصوصا در سنین پایین تر لازم است که فرد نکات بسیاری را در نظر داشته باشد که در ادامه این مطلب به آنها اشاره می شود.

آیا فرد از نتیجه عمل انتظارات واقع بینانه ای دارد؟

از آنجایی که برخی از افراد در مورد عمل جراحی زیبایی بینی انتظارات غیر واقع بینانه و غیر ممکنی دارند، باید گفت که عمل جراح بینی نمی تواند این نوع انتظارات را برآورده کند. برای مثال، شاید نتوان فرم بینی یک بازیگر یا فرد مورد نظر را روی صورت هر بیماری پیاده کرد. این می تواند به این دلیل باشد که در برخی مواقع به لحاظ عملی و منطقی امکان انجام این کار وجود ندارد و یا گاهی هم به لحاظ زیبایی شناختی انجام این کار به صلاح نیست. چراکه عمل جراحی بینی باسد به گونه ای انجام شود که بینی با سایر اجزای صورت بیمار همخوانی داشته باشد، بنابراین نباید بینی به تنهایی و به خودی خود زیبا به نظر برسد بلکه باید با سایر اجزای صورت در تناسب و هماهنگی باشد.

همچنین نکته بسیار مهم برای عمل جراحی بینی در نوجوانان این است که در صورتی که جوان یا نوجوان به عمل جراحی بینی به عنوان نقطه عطفی در زندگی خود می نگرد و فکر می کند که با انجام این عمل زیبایی مسیر زندگی او به طور کلی تغییر می پیدا می کند، باید گفت که انجام این کار برای او مناسب نیست چراکه عمل جراحی بینی نمی تواند به مشکلات روحی و خواسته های او پاسخ دهد.

آیا رشد جسمی نوجوان کامل شده است؟

نکته قابل توجه دیگری که قبل از عمل بینی باید به خاطر داشت پایان دوران رشد جسمی فرد است. این در حالی است که یک جراح بینی خوب هنگامی اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی می کند که فرد به طور کامل دوران رشد خود را پشت سر گذاشته باشد و بینی فرم و حالت اصلی خود را پیدا کرده باشد. گفتنی است که زمان دقیق و مشخصی برای این کار وجود ندارد و در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد اما به هر روی باید مورد توجه قرار گیرد. این درحالی است که تغییر شکل بینی در اثر رشد نه تنها نتیجه عمل را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه به لحاظ روحی و روانی نیز می تواند نوجوان را دچار نگرانی و ناراحتی کند.

اگر شما برنامه ای برای جراحی زیبایی بینی دارید، شما به یک جراح دارای بهترین و بیشترین میزان تجربه و مهارت نیاز دارید تا این جراحی زیبایی را انجام دهید. دکتر حسن فیروزی جراح بینی و صورت  در خصوص انتخاب بهترین جراح بینی می توانند شما عزیزان را از طریق راه های ارتباطی زیر راهنمایی نمایند.  شماره های تماس مطب ۰۲۱-۸۸۸۸۶۲۱۸ و ۸۸۶۷۵۵۴۰ می باشد. همچنن می توانید در اینستاگرام نمونه کار ها را مشاهده نمایید. 

 

روند بهبودی بعد از عمل بینی

با توجه به اینکه فرد بعد از عمل تا حدی دچار تورم، درد و کبودی می شود، لازم است که برای تحمل این عوارض آماد باشد. همچنین ممکن است نتیجه نهایی و مطلوب بلافاصله پس از انجام عمل قابل مشاهده و لمس نباشد، چراکه ممکن است بینی دچار تورم باشد و نیاز به گذشت زمان داشته باشد تا کوچک شود. بنابراین فرد باید به اندازه کافی بزرگ شده باشد که بتواند با این مسائل به خوبی مواجه شود.

نتیجه گیری

دکتر حسن فیروزی به دختران توصیه می کند که تا 16 سالگی نسبت به عمل بینی اقدام نکنند. همچنین سن عمل بینی در مردان نیز بعد از 18 سالگی است. این زمانی است که بیشتر افراد دوران رشد خود را پشت سر گذاشته اند. همچنین از آنجایی که عمل جراحی زیبایی بینی مانند هر عمل دیگری می تواند عوارض و خطرات خاص خود را داشته باشد توصیه می شود که این عمل نزد یک جراح بینی خوب انجام گیرد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *