دکتر حسن فیروزی 4 جراحی زیبایی بینی 4 عوارض جراحی بینی فانتزی
[wtr-time]

عوارض جراحی بینی فانتزی

عوارض جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی بهترین و پر طرفدارترین جراحی زیبایی صورت در دنیا محسوب می شود و افراد زیادی را ترغیب می نماید تا این جراحی را بر روی برجسته ترین عضو صورت انجام دهند و اگر توسط بهترین جراح بینی در تهران با تخصص و مهارت بالا انجام شود، نتیجه مطلوب و ماندگاری را در پی خواهد داشت.

با این حال اولین چیزی که در زمان تصمیم برای جراحی بینی توسط بیمار گرفته می شود، فرم بینی است که به چه صورت باشد تا با سایر اجزای صورت هم خوانی داشته باشد. از متداول ترین مدل های جراحی بینی میتوان به جراحی بینی عروسکی یا فانتزی اشاره کرد که در بین دختران و خانم ها نیز محبوب می باشد.

عوارض جراحی بینی فانتزی

با این حال این مدل از جراحی بینی به آقایان اصلا توصیه نمی شود و بهترین جراح بینی در تهران، بعد از ویزیت و معاینه در صورت درخواست بیمار در خصوص  نیز صحبت خواهد کرد.

با این حال اگر شما هم یکی از این افرادی هستید که به دنبال انجام این جراحی هستید، بهتر است در خصوص مزایا و معایب ای روش جراحی به ادامه این مقاله که دکتر حسن فیروزی جراح بینی در تهران، به توضیح عوارض جراحی بینی فانتزی پرداخته اند، توجه نمایید.

ویژگی های مدل بینی فانتزی

مدل بینی فانتزی دارای فرمی سرسره ای است و فاصله طبیعی بین پل بینی و لب نیز کمی بیشتر بوده و قوسی بر روی تیغه بینی وجود دارد. در افرادی که جراحی بینی فانتزی یا عروسکی انجام داده اند، نوک بینی کمی به سمت بالا متمایل بوده و اندازه بینی و سوراخ های بینی کمی کوچک تر است از فرم عادی است.

این جراحی بیشتر بر روی افرادی که دارای بینی استخوانی هستند انجام می شود و دارای نتیجه ای مطلوب و زیبا تر خواهد بود.

جراحی بینی فانتزی چه عوارضی دارد؟

در زمان انجام جراحی زیبایی بینی، جراح بینی خوب در تهران دو نکته را حتما مد نظر می گیرد:

  • رفع مشکلات و بیماری های داخل بینی، افتادگی ها، قوز، عدم تقارن سوراخ های بینی و مشکلات تنفسی
  • ایجاد ظاهری زیبا و ظریف برای بینی

در صورت دقت در این دو هیچ گونه عارضه ای برای فرد بعد از جراحی رخ نخواهد داد. زیرا بهترین جراح بینی تهران، علاوه بر زیبایی، درمان بیماری ها را نیز در نظر گرفته و برای رفع آن اقدام می کند.

با این حال جراح باید بداند که زیبایی بینی هیچ ارتباطی به کوچک تر شدن آن ندارد. زیرا باید بینی با سایر اجزای صورت همخوانی داشته باشد و در صورت عدم دقت به این نکته سبب می شود تا ظاهر بینی تاثیر منفی بر روی صورت بگذارد.

بینی های فانتزی دارای اندازه ای کوچک تر به نسبت سایر بینی ها داشته و ممکن است بعد از جراحی بینی اصلا صورت را زیبا نکند.

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی در چهره برخی از افراد زیبا بوده و برای همه افراد مناسب نیست.

عوارض تنفسی جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی در صورتی که توسط جراحی بینی متبحر انجام نشود، ممکن است آسیب های جدی و جبران ناپذیری را به راه های تنفسی و بویایی فرد وارد کند.

به همین دلیل است که در دنیا جراحان زیبایی بینی و صورت این روش را منسوخ اعلام کرده اند.

در افرادی که جراحی بینی فانتزی انجام داده اند به دلیل کوچک کردن ساختار داخلی و سوراخ های بینی می توان عوارضی مانند بروز مشکلات تنفسی و بویایی را مشاهده کرد.

در این افراد به مرور فرم بینی تغییر کرده و این مشکلات تشدید خواهد شد.

به گفته برخی از پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی، در هیچ منبع معتبری در خصوص مدل بینی فانتزی و روش صحیح جراحی بینی صحبتی نشده است و این نوع از جراحی توسط جراحان بینی غیر متخصص ایجاد شده است.

علت اصرار برخی از افراد برای انجام جراحی بینی فانتزی چیست؟

برخی از افرادی که کاندید جراحی بینی می شوند، که خانم ها بیشترین تعداد را شامل می شوند، به مدل و فرم بینی خود حساس بوده و به دنبال چهره ای ظریف تر، استخوانی تر و زیبا تر هستند. زیرا این مدل بینی قوسی روی تیغه بینی دارد که برخی براین باورند که هر چه میزان این قوس بیشتر باشد، زیبا تر خواهد شد که این درخواست سبب آسیب به تیغه بینی شده و عوارض جبران ناپذیری را ایجاد خواهد کرد.

همچنین به دلیل کوچک تر شدن بینی ممکن است سایر اجزای صورت دارای فرمی باشد که با مدل بینی فانتزی هارمونی نداشته و زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهد.

باید این نکته را دانست که جراحی زیبایی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی انجام می شود ، نه بر هم زدن هارمونی چهره!

در افرادی که بینی گوشتی داشته و خواستار این چنین جراحی هستند، عوارض بیشتر دیده می شود که علاوه بر این که ظاهر بینی تحت تاثیر قرار می گیرد به دلیل برش های نامطلوبی که بر روی بینی زده می شود، فرد را با مشکلات عدیده ای رو به رو می کند که فرد نیاز به جراحی ترمیم بینی دارد.

عوارض جراحی بینی فانتزی

مزایای جراحی بینی طبیعی

بهترین روش جراحی بینی ، جراحی بینی طبیعی است که در همه کشور های پیشرفته، جراح بینی خوب و متخصص این روش استاندارد را به بیمار پیشنهاد می دهد.

در این جراحی با رعایت تمامی اصول جراحی و حفظ هارمونی صورت، زیبایی بینی و چهره حفظ می شود. زیرا از نظر علم زیباشناختی، فرم بینی طبیعی بسیار مطلوب و رضایت بخش است.

در ادامه دکتر حسن فیروزی در خصوص مزایای جراحی بینی بیشتر توضیح خواهند داد.

مزایای جراحی بینی طبیعی عبارتند از :

  • اندازه بینی و پهنای آن طبیعی است
  • بعد از جراحی مشکلات تنفسی و بویایی بروز نمی کند.
  • متقارن و متناسب بودن سوراخ های بینی
  • هارمونی بینی با سایر اجزای صورت
  • هماهنگ بودن ارتفاع بینی با سایر اجزای صورت
اگر برنامه ای برای جراحی زیبایی بینی دارید، شما به یک جراح دارای بهترین و بیشترین میزان تجربه و مهارت نیاز دارید تا این جراحی زیبایی را انجام دهید. دکتر حسن فیروزی جراح بینی در تهران  در خصوص عوارض جراحی بینی فانتزی می توانند شما عزیزان را از طریق راه های ارتباطی زیر راهنمایی نمایند.  شماره های تماس مطب ۰۲۱-۸۸۸۸۶۲۱۸ و ۸۸۶۷۵۵۴۰ می باشد. همچنن می توانید در اینستاگرام نمونه کار ها را مشاهده نمایید. 

سخن آخر

سخن آخر این است که جراحی بینی با مدل های فانتزی و یا عروسکی جزو روش های منسوخ شده در سراسر دنیا است . که نه تنها برای فرد هیچ گونه زیبایی به ارمغان نمی آورد بلکه مشکلات و عوارض عدیده ای را به همراه دارد که به مرور افزایش پیدا می کند. با مراجعه به بهترین جراح بینی در تهران می توان روش و نوع فرم بینی مناسب را بعد از معاینه تشخیص داد تا بعد از جراحی عوارضی رخ ندهد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *