دکتر حسن فیروزی 4 جراحی زیبایی بینی 4 مراقبت هاى بعد از عمل جراحى بينى
[wtr-time]

مراقبت هاى بعد از عمل جراحى بينى

مراقبت هاى بعد از عمل جراحى بينى

در حالى فرايند عمل جراحى زيبايى بينى خود از اهميت بسيار بالايى برخوردار است و بخش بزرگى از نتيجه حاصل ار عمل توسط بهترين جراح بينى در تهران رقم مى خورد، مراقبت هاى بعد از عمل نيز از اهميت بسيار بالايى برخوردار است و دستيابى به نتيجه مطلوب و مورد نظر تا حد زيادى مى تواند مربوط به اين مسئله باشد.
بنابراين دانستن برخى نكات و آگاهى از دستورالعمل هاى بعد از عمل جراحى بينى بر هر شخصى كه به تازگى تجربه عمل بينى داشته ضرورى و لازم است.
در ادامه اين مطلب ليستى از نكات و دستورالعمل هاى لازم براى مراقبت هاى بعد از عمل ذكر شده است. لطفا براى دستيابى به نتايج مورد نظر چندين بار آنها را با دقت بخوانيد، چراكه رعايت دقيق دستورالعمل هاى بعد از عمل به شما كمك مى كند تا به بهترين نتيجه ممكن دست يابيد.
بعد از عمل جراحى لازم است تا يك فرد به عنوان مراقب در منزل كنار شما باشد. همچنين لازم است تا بعذ از عمل به مدت دو هفته سر خود را در وضعيتى رو به بالا نگه داريد، شما بايد به هنگام خواب و استراحت و يا نشستن اين نكته را رعايت كنيد. علاوه بر اين تا زمان بهبودى از خوابيدن به طور دمر و روى صورت خود به شدت خوددارى كنيد. همينطور شما مى توانيد در ٤٨ ساعت نخست بعد از عمل از كمپرس يخ در اطراف چشم ها استفاده كنيد.

مراقبت روزانه بعد از عمل بينى

به طور كلى مراقبت هاى روزانه بعد از عمل جراحى بينى از صبح روز بعد از عمل تا بهبودى كامل شامل موارد زير است؛

– جاى زخم و بخيه ها را با استفاده از يك پماد پراكسيد هيدروژن يا وازلين چرب و مرطوب نگه داريد، مى توانيد اين كار را سه بار در روز انجام دهيد. به خاطر داشته باشيد كه چرب كردن بخيه ها به تسريع ترميم و بهبودى كمك زيادى مى كند.

– شما مى توانيد در روز بعد از عمل بدون اينكه صورت خود را خيس كنيد به حمام برويد. توجه داشته باشيد كه پانسمان و گچ روى بينى به هيچ عنوان نبايد خيس و مرطوب شود، بنابراين فقط به شستن بدن خود اكتفا كنيد. البته بايد توجه داشته باشيد كه على رغم عدم خيس كردن بينى آن را تميز و بهداشتى نگه داريد تا جاى بخيه ها عفونت نكند.

– حتماً علائمى مانند خونريزى بيش از ١٠ دقيقه، عفونت، تب و درد غيرمعمول را خيلى سريع و فورى به پزشك خود اطلاع دهيد.

– به طور معمول بخيه ها پس از گذشت يك هفته از عمل برداشته مى شوند. همچنين پس از برداشتن نوار و اسپلينت از روى بينى دو بار در روز بينى خود را به آرامى شست و شو كنيد، اين كار به كاهش چربى اضافى پوست كمك مى كند.

 

انتظارات بعد از عمل جراحى بينى

انتظارات در رابطه با نتايج حاصل از عمل جراحى بينى از فردى به فرد ديگر متفاوت است اما دانستن موارد زير بعد از عمل جراحى بينى لازم است.

تورم و پف بينى

بعد از عمل ممكن است تورم و التهاب بينى به مدت سه الى چهار روز قبل از فروكش كردن افزايش يايد. همچنين ممكن است زمانى كه گچ و اسپلينت بينى برداشته مى شود بينى شما بسيار چاق و پف كرده به نظر برسد كه طبيعى است. تورم و پف اضافى بينى پس از گذشت دو الى سه هفته فروكش مى كند. اما خوددارى از پايين انداختن سر تورم و باد بينى را به حداقل مى رساند.

بى حسى بينى

بعد از عمل ممكن است بينى بيمار بى حس شود. اين يك عارضه طبيعى است و پس از گذشت چند هفته يا ماه از بين مى رود.

كبودى و تغيير رنگ

كبودى و تغيير رنگ صورت نيز از فردى به فرد ديگر متفاوت است اما بيشترىن ميزان كبودى بايد طى دو هفته نخست برطرف شود.

خون ریزی

در صورت بروز خونريزى دراز بكشيد و سر خود را بالا نگه داريد. آرامش خود را حفظ كنيد و از كمپرس سرد در ناحيه چشم ها و بينى استفاده كنيد. در صورتى كه خونريزى رفع نشد و بيش از ١٠ دقيقه ادامه يافت حتما پرشك خود را مطلع كنيد.

افسردگی

بعد از عمل جراحى بينى ممكن است بيمار ميزان خفيفى از افسردگى را پشت سر بگذارد. اين حالت روانى بعد از گذشت دو هفته از عمل رخ مى دهد و علت آن مى تواند ابهام و اضطراب در مورد نتيجه نهايى حاصل عمل باشد. بنابراين لازم است بيمار درك كند كه اين يك شرايط موقتى است و اوضاع بهبود مى يابد.

عینک زدن

يكى از چالش ها بعد از عمل جراحى بينى براى افراد عينكى مسئله عينك زدن است. در اين رابطه بايد گفت كه از آنجايى كه فشار عينك مى تواند شكل و لوم نهايى بينى را تغيير دهد بايد از آن خوددارى شود. افرادى كه با ضعيفى چشم رو به رو هستند مى توانند تا زمان بهبودى از لنزهاى طبى بهره ببرند.

 

اگر شما برنامه ای برای جراحی زیبایی بینی دارید، شما به یک جراح دارای بهترین و بیشترین میزان تجربه و مهارت نیاز دارید تا این جراحی زیبایی را انجام دهید. دکتر حسن فیروزی جراح بینی و صورت  در خصوص انتخاب بهترین جراح بینی می توانند شما عزیزان را از طریق راه های ارتباطی زیر راهنمایی نمایند.  شماره های تماس مطب ۰۲۱-۸۸۸۸۶۲۱۸ و ۸۸۶۷۵۵۴۰ می باشد. همچنن می توانید در اینستاگرام نمونه کار ها را مشاهده نمایید. 

 

 

موانع و محدوديت ها بعد از عمل جراحى بينى

بعد از عمل جراحى بينى از انجام موارد زير خوددادى كنيد؛
– خوددادى از ورزش و فعاليت بدنى شديد
– خوددادى از بلند كردن اجسام سنگين تا سه هفته
– خوددارى از پوشيدن لباس سرهمى (حتى الامكان از لباس هاى جلوباز استفاده شود)
– خوددادى از جويدن غذاهاى سفت و سخت و حجيم
– خوددادى از باز كردن دهان و خميازه كشيدن
– خوددادى از دميدن به مدت دو هفته
– مسواك زدن با دقت خصوصاً در ناحيه لب فوقانى (شنا مى توانيد از يك مسواك soft و مدل كودك استفاده كنيد)
– در صورت بروز عطسه با دهان عطسه كنيد
– خوددادى از رانندگى به مدت دو هفته بعد از عمل

نتيجه گيرى

بهبودى بعد از عمل جراحى بينى معمولا كمتر از حد انتظار است و نتايج ارزش صبر و شكيبايى را دارد. شما مى توانيد براى مشاوره و انجام هرگونه عمل بينى اعم ار جراحی بینی استخوانی یا جراحی بینی گوشتی به دكتر حسن فيروزى مراجعه كنيد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *